O nás

Sportovně střelecký klub policie ORLICE Ústí nad Orlicí z. s.

je dobrovolným, otevřeným a politicky nezávislým zájmovým spolkem a je ustaven v souladu se zákonem č. 83/1990 Sb. o sdružování občanů.

Jsme členy sdružení UNITOP.

Střelecký klub byl založen 18. října 1974. Pro jeho potřebu bylo nutné vybudovat vlastní střelnici, k čemuž došlo v letech 1977 - 1980 v oblasti Ústí nad Orlicí - Černovír. Areál byl využíván pro sportovní a služební činnost policie. Po roce 1980 bylo v klubu 35 členů nad 18 let a 15 členů z řad mládeže.

Dobrá trenérská práce přinesla výsledky a členové se úspěšně účastnili různých soutěží od místních až po mistrovství ČSSR. Dá se říci, že roky 1980 - 1995 byly ve znamení velmi úspěšného období klubu.

Po roce 1989 došlo k převodu střelnice na Ministerstvo vnitra a klub si musel hledat nové zázemí. Tím se mu stal prostor staré střelnice svazarmovského klubu Luková. Po dohodě s klubem a za podpory Obecního úřadu Luková se v roce 1997 započalo s úpravou prostoru. Střelnice byla zprovozněna v roce 1999 se šesti stanovišti.

Dnes je zde 15 krytých stanovišť s možností střelby do 50 m, odděleně je umístěna střelnice pro americký trap a běžící terč pro střelbu z loveckých zbraní.

Klub každoročně pořádá několik střeleckých soutěží. Členové klubu se účastní mnoha závodů, a to zejména v pistolových disciplínách.